logo OLMAProdukty
Přihlásit se
logo OLMA
Uživatelský profilvyhledat

Slovníček

Benefity našich výrobků a výhody, které Vám přináší jejich konzumace.

Jen přírodní suroviny

Produkty s tímto označením jsou vyrobeny jen z přírodních surovin bez použití jakýchkoliv přidatných látek. Některé produkty jsou přirozeně tohoto charakteru, např. bílý jogurt, neochucený tvaroh či mléko.

LGG

Je ochranná známka pro unikátní probiotickou kulturu Lactobacillus rhamnosus, LGG®, kterou na základě licence exkluzivně využíváme. Přidáváme ji do našeho Krémového a Selského jogurtu. Jde o velmi dobře vědecky probádanou kulturu, u které řada studií prokazuje její silný a prospěšný účinek na střevní mikrobiom. Je známo, že střevní mikrobiom má vliv na celkovou kondici člověka včetně správně fungující iminuty.

Bez laktózy

Produkt neobsahuje laktózu. Ta je odbourána enzymatickým rozštěpením na glukózu a galaktózu. Tato úprava umožnuje i snížení celkových obsahů cukrů, to díky tomu, že glukóza a galaktóza mají větší sladivost než samotná laktóza přitom vjem sladkosti zůstává pro konzumenta stejný.

Probiotické kultury

U řady výrobků používáme dlouhodobě ověřený a pečlivě vybraný mix živých probiotických kultur pro dobrý stav Vašeho mikrobiomu a tím i posílení imunity . Jde především o kultury rodu Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus.

Více bílkovin

Tento symbol uvádíme u produktů, které obsahují díky tradičnímu výrobnímu postupu či cílenému dodání naší vlastní tekuté bílkoviny, více proteinu, než kolik je obsaženo v syrovém mléce. Řada našich jogurtů či tvarohů je tedy zdrojem této cenné bílkoviny . Naše výroba je také unikátní tím, že si připravujeme vlastní bílkovinu šetrně z vlastního nejkvalitnějšího mléka a to v tekutém stavu. Nepřídáváme tedy do výrobků cizí sušenou bílkovinu, jak praktikuje řada výrobců.

Méně cukru

Takto označený produkt obsahuje o 30 % cukru méně než standardní srovnatelný výrobek. Vyzkoušejte, je to výrazné snížení, ale život může být sladký i bez cukru.

Živé jogurtové kultury

Produkty s tímto označením byly zakysány (fermentovány) pomocí živých jogurtových kultur, které pečlivě vybíráme. Základní ušlechtilé jogurtové bakterie jsou Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus. Jejich obsah musí být min. 10 mil. zárodků v 1g výrobku. Do celé řady našich produktů však přidáváme i další kmeny živých bakterií včetně probiotických a zvyšujeme jejich obsah až na několik miliard v produktu pro ještě větší sílu jejich blahodárného účinku.

Bez přidaného cukru

Výrobek neobsahuje žádný přidaný cukr. Cukry uváděné na obale pochází výhradně ze základní suroviny - mléka případně ovoce. Některé produkty jsou přirozeně tohoto charakteru, např. bílý jogurt, neochucený tvaroh či neochucené smetany.

Zdroj vápníku

Takto označený výrobek je zdrojem vápníku. Vápník je velmi důležitý minerál pro správný vývoj kostí u dětí, pro udržení dobrého stavu kostí u dospělých a seniorů, je také důležitý pro naše zuby. Vápník obsažený v mléce je navíc dobře stravitelný a tělem využitelný. Zdroj vápníku znamená, že uvedený výrobek dodá Vašemu tělu dávku vápníku odpovídající 15% denní referenční hodnoty příjmu významně tak přispěje k dobrému stavu nejen Vašich kostí a zubů, ale i ke správně funkci nervového systému, srdce a svalů.

Bez lepku

Výrobek neobsahuje lepek. Některé potraviny jsou přirozeně bezlepkové ( např. mléko, sýry, bílý jogurt, neochucený tvaroh). U dalších jsme pečlivým výběrem surovin dokázali vyrobit bezlepkové varianty. Vycházíme tak vstříc mnohým zákazníkům ciltivým na lepek.Výrobky jsou tak vhodné pro celiaky i všechny, kteří chtějí omezit přísun tohoto glykoproteinu.

UTZ kakao

Certifikát UTZ zaručuje, že kakao obsažené ve výrobku pochází pouze z produkce farmářů, kteří je pěstují a sklízejí způsobem, který zaručuje odpovědný a udržitelný přístup zemědělství ke krajině. Subjekty v tomto celosvětovém programu jsou certifikovány a jejich postupy jsou zaměřeny na ekologii a udržitelnost pěstování a zpracování kakaa, kávy a čaje. OLMA je také držitelem tohoto certifikátu a koupí výrobku s tímto označením jste i Vy přispěli ke snížení negativních dopadů na životní prostředí a k jeho ochraně.

Klasa

Značka udělovaná Ministerstvem zemědělství.

Cechovní normy

Vyrobeno podle české cechovní normy je značka zaručující, že produkt byl vyroben definovaným postupem za použití povinných a schválených surovin, naopak s omezením přidatných látek s výsledkem nadstandardní kvality. České cechovní normy definují kvalitativní parametry pro určitou danou potravinu a to po stránce požadavku na dodržení technologického postupu, složení a senzorických vlastností.

Méně tuku

Výrobek má nižší obsah tuku než je přirozená tučnost mléka. Jde tedy o výrobky s tučností do 3,5 %. Do této kategorie patří především naše nápoje, jogurty jako Klasik či Protein nebo Florian modrý, tvaroh měkký a řada dalších.

Pro děti

OLMA DĚTEM. Řada výrobků z pečlivě vybraných a zpracovaných surovin. Jsou skvělé a dodají dětem energii a spoustu podnětů k zábavě každý den.

Limitovaná edice

Limitované edice přináší neočekávané, netradiční a nevyzkoušené ochucení či variace Vašich oblíbených produktů OLMA. Uvádíme je především v řadách Florian, v jogurtových nápojích či sýrech Olmín.

Rozšířená realita

Aplikace Olmíci přináší spoustu zábavy pro děti a jejich rodiče. Jednou z nich je unikátní rozšířená realita, do které OLMA přenesla své postavičky z Olmíkovské farmy. Za pomocí kamery na mobilním zařízení v aplikaci vykouzlíte Oťase či čuníka Fandu jako postavičku v 3D rožíšené realitě, která s Vámi bude komunikovat, pustí Vám pohádky, či řekne vtip nebo Vás něco naučí. OLMA je jediným výrobcem potravin na světě, který Vám tento jedinečný zážitek přináší na obalech dětských výrobků pro Vaši každodenní zábavu.

Zdroj omega3

Nenasycená mastná kyselina důležitá pro lidský metabolismus. Jde o zdravou část tuků, významněji ji obsahují např. ryby, vlašské ořechy či řepka, kterou používáme v našich produktech Zlatá Haná.

RSPO

Palmový tuk použitý v našich výrobcích má certifikaci RSPO. Je tak garantováno pěstování palem v trvale udržitelném systému s ohledem na ochranu životního prostředí, zachování přírodních zdrojů a biodiverzity. Principy RSPO zahrnují i lepší finanční příjem pro menší farmáře a místní zpracovatele, kteří jsou na produkci přímo závislí. Do programu je zapojena široká skupina členů, která zahrnuje nejen pěstitele, zpracovatele a výrobce produktů, ale i enviromentální nevládní organizace apod.