logo OLMA Produkty
Přihlásit se
logo OLMA
Uživatelský profil vyhledat

Snižujeme obsah plastů v kelímcích

Na životním prostředí nám záleží, a tak se již řadu let snažíme snižovat váhu našich obalů a najít ty nejvhodnější materiály pro jejich výrobu.
Snižujeme obsah plastů v kelímcích

Vážení zákazníci,

dovolíme si vysvětlit v čem je výhoda a proč jsme se rozhodli v OLMĚ více využívat obaly typu K3 – neboli obaly s papírovým přebalem. Obecně k otázce plastových obalů a PET láhvím jsme spolu na FB komunikovali příspěvky již  dříve. Na životním prostředí nám záleží, a tak se již řadu let snažíme snižovat váhu našich obalů a najít ty nejvhodnější materiály pro jejich výrobu.

Prioritními hledisky jsou bezpečnost obalu k zachování 100% kvality výrobku, snižování váhy a tím produkovaného množství obalového materiálu a 100 % snadná recyklovatelnost s možností dosáhnout recyklační smyčky. To jsou cíle, které jsme si v otázce obalových materiálů stanovili. Váhu našich obalů snižujeme kontinuálně vždy na technologické minima daného materiálu – tak např. kelímek na Váš oblíbený Klasik či Florian nyní váží pouze 4,8 g.

Určitě jste také zaznamenali, že jsme řadu kelímků „vysvlékli“ ze sleevu (folie potažené na kelímku či láhvi), abychom snížili váhu a usnadnili recyklaci. Tam, kde sleeve zůstává, jsme začali používat jejich recyklovatelné verze. Pokud lze, používáme transparentní nebarvené plasty bez zbytečných přidávaných barev. To je právě i případ kelímků s papírovým přebalem. Výhoda tohoto obalu je v tom, že u něj plastový kelímek váží až o 30 % méně, než je hmotnost standardního potištěného kelímku. A to je znatelná úspora plastu. Navíc papírový přebal je z 80 % z recyklovaného materiálu. V letošním roce dokončujeme přechod na kelímky primárně potištěné nebo kelímky s papírovým přebalem, všechny z jednoho typu plastu a tím je polypropylén, který je velmi dobře recyklovatelný a má jednu z nejnižších uhlíkových stop.

Rušíme používání sleevů nebo tam, kde je jejich použití nevyhnutelné, je nahrazujeme za plně recyklovatelné. Naše PET láhve na mléko jsou plně recyklovatelné, transparentní a navíc láhev na oblíbené BIO mléko jako jediná na trhu obsahuje 50 % recyklátu s certifikací. Jejich uhlíková stopa je až 8x nižší než je uhlíková stopa skleněné láhve. Že jsme zvolili v otázce obalů správnou cestu dokazuje fakt, že jsme meziročně uspořili více než 80 000 kg plastů a také skutečnost, že stále více výrobců i obchodníků se v Evropě vydává touto naší cestou. 

Contacts

For customers

For partners

Novinky OLMA

Stisknutím tlačítka „ODEBÍRAT“ souhlasíte s podmínkami.

Svět OLMA

google-play-badge appstore
google-play-badge
google-play-badge
google-play-badge