Produkty
Produkty

Vyjádření k palmovému oleji

Jako firma chápeme snahu všech zákazníků chránit planetu a její zdroje a vážíme si jí. Přesto bychom se touto cestou rádi vyjádřili k problematice palmového oleje, abychom nesprávné informace vyskytující se v médiích mohli uvést na pravou míru.
Vyjádření k palmovému oleji

K výrobě našich rostlinných a směsných tuků používáme zásadně olej od jediného dodavatele, který patří k zakládajícím členům organizace FEDIOL. Olej pochází z historických plantáží, kde je kladen důraz na řádnou správu a všichni dodavatelé suroviny jsou členy RSPO. Nejedná se tedy o olej, který by byl příčinou bezbřehého drancování pralesů. Dokonce organizace jako Greenpeace nebo WWF na svých stránkách připouští zpracování tohoto oleje jako normální. Domníváme se tedy, že náš přístup je tak odpovědný, jak je to jen možné.

Palmovému oleji bývá často vytýkán vysoký obsah nasycených mastných kyselin a bývá proto přirovnáván k „zabijákovi“. Místo tohoto hodně přehnaného vyjádření bychom věcně měli říci, že nasycené mastné kyseliny jsou normálním zdrojem energie a že by jistě měl v dnešní době potýkající se s obezitou jejich denní příjem být kontrolován. Měli bychom ale také říci, že bez nich si nikdo na chleba výrobek nenamaže, protože bude prostě tekutý.

Ve věci dopadů jakékoliv stravy na zdraví je opravdu nesmírně složité provádět jakékoliv dobře udělané studie, které dokáží odfiltrovat všechny možné vlivy. V posledních letech jsme byli svědky nejednoho kotrmelce ve výživových doporučeních. Snad jen jedna rada zůstává po generace beze změn. Že ke zdraví přispívá vyvážená, pestrá a střídmá strava spolu s dostatkem pohybu, odpočinku a radosti ze života.

For customers

For partners

Contacts